Kamerové systémy

Klasické a IP kamerové systémy

<-

Kompletní kamerový systém, který se skládá nejen z kamer, ale i nahrávací servery i obslužný software, je již neodmyslitelnou součástí bezpečnosti podniků, ale i některých domácností. Poradíme Vám, jaký systém bude nejvhodnější právě pro Vás!

Cílem instalace kamerového systému je zpravidla sledování a dokumentování dějů ve střežených rizikových prostorech, objektech a areálech, zjednodušení a zefektivnění výkonu fyzické ostrahy (přehled o dění v objektu z jednoho místa apod.). Máme zkušenosti s realizacemi kamerových systémů od malých systémů pro rodinné domy a malé firmy s nasazením jednotek kamer a základní konfigurací záznamu, po rozsáhlé kamerové systémy se stovkami kamer a vazbami z/do EZS. V případě IP kamerových systémů, máme zkušenosti i se systémy s více nahrávacími servery, velkým množstvím kamer a klientů připojených z vlastních PC, terminálů, nebo mobilních telefonů. Máme velký přehled v technických řešeních různých typů kamer a kamerových serverech/softwarech od různých výrobců. Díky tomu jsme schopni navrhnout a zrealizovat, ideální, komplexní kamerový systém, podle požadavků zákazníka a situace na místě instalace.

Nejčastěji dodáváme systémy sestavené z produktů firem:

deco-left:/storage/img/%size%/612-ateas.jpg:120deco-left:/storage/img/%size%/615-nuuo.jpg:140deco-left:/storage/img/%size%/614-hikvision.png:170deco-left:/storage/img/%size%/613-axis.jpg:120deco-left:/storage/img/%size%/616-samsung.jpg:220

IP kamerové systémy

Kamera snímá obraz, digitalizuje jej podle zvoleného nastavení a možností kamery (MJPEG, H.264), vyhodnocuje (pokročilé kamery mají interní video analýzu). Poté odesílá digitalizovaný obraz po síti (LAN, WAN), kde většinou bývá nahrávací server (NVR nebo klasický server s nainstalovaným nahrávacím softwarem) nebo se jen uživatel dívá na živý obraz. K záznamu/živému obrazu přistupuje uživatel přes LAN/WAN speciální klientský software nebo přes internetový prohlížeč. V současné době se nasazují převážně kamery s HD rozlišením, HD 1080p (1920×1080) a HD 720p (1280×720). Při použití IP kamer s vyšším rozlišením získáme oproti klasickým „analogovým“ kamerám detailnější obraz snímané scény nebo větší plochu snímané scény z jedné kamery (snímání SPZ při vjezdu a výjezdu do areálu nebo na parkoviště, atd.). Navíc již existují IP kamery kompletně napájené a vyhřívané po PoE, tudíž není nutné instalovat silnoproudou kabeláž.

Klasické „analogové“ kamerové systémy

Kamera snímá obraz, digitalizuje, opět převede na analogový signál a odešle na BNC výstup, z něj je signál vysílán po koaxiálním kabelu (mohou být použít převodníky pro přenos po twist páru, nebo optice), signál pokračuje obvykle do záznamového zařízení (DVR), kde je digitalizován, vyhodnocen a uložen. K záznamu uživatel obvykle přistupuje pomocí speciální ovládací klávesnice připojené k DVR a obraz se mu zobrazuje na připojeném monitoru/monitorech. Některé DVR umožňují ovládání klasickou PC myší, nebo po LAN/WAN ať už přes internetový prohlížeč, nebo speciálním klientským softwarem. Tyto systémy stále bodují proti IP kamerám spíše svojí cenou. Nicméně jsou stále instalace kde plně dostačuje jejich nižší rozlišení.